بازگو

برای بازگو کردن روایات شخصی

در بازگو چه می‌گذرد؟

در گروه بازگو مجموعه جستارهایی خوانده می‌شوند که در حین سرگرم‌کننده بودن به ما کمک می‌کنند تا با نگاه ریزبینانه‌تری به دنیای اطرافمان نگاه کنیم. تمرکز این گروه بیش از هرچیزی روی پرداخت به روایت‌های اعضای گروه از تجربه‌ی زیسته‌شان است. آدم‌ها در خلال جستارهایی که در گروه‌ خوانده می‌شوند، نظرات، تجربیات و افکارشان را برای یکدیگر بازگو می‌کنند.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

آدام فیلیپس در کتاب «حسرت؛ در ستایش زندگی نازیسته» فلسفه، ادبیات و هنر را پیش رو گذاشته و با حضور هرآنچه در مقام یک روانکاو از مواجهه با بیماران سرخورده فراگرفته، عبور از سودازدگی زندگی‌های موازی شخصی‌مان را طریقتی می‌داند که باید فهمش کنیم. اینکه شکست عاشقانه‌ی عمیق، شما را از رجعت به عشق و ایمان به حضور و نیازش بر حذر می‌دارد، اینکه یک خانواده‌ی ازهم‌پاشیده شما را از ازدواج دوباره ترسان کرده و... و بسیاری از سرخوردگی‌های گونه‌گونی که در زندگی داشته و داریم، به‌واقع نمی‌توانند دلیلی باشند بر این نظر که عشق، ازدواج و... فقط همانی بود که می‌توانست باشد و دیگر نیست؛ حسرت، به همه‌ی آن شکاف‌های عظیمی که ما را دوشقه کرده‌اند، از منظر بخشی از طریقت شناخت خویشتنمان نگاه کرده و هرآنچه زندگی‌نشده‌است را بخشی از مسیر زندگی شده و درجریان می‌بیند که باید در پی‌اش بود.

تسهیلگر

صفورا سیدی تاریخ و اقتصاد خوانده. تخصص او اگرچه تاریخ زن سیاه است ولی تاریخ سیاه برای او دریچه‌ای بوده تا به اشکال مختلف تبعیض و تقاطع نابرابری‌ها بنگرد. او کمک‌استاد دانشکده‌ی تاریخ اقتصادی دانشگاه لوند است و در چندین پلتفرم داخلی مسئولیت تالیف و ترجمه‌ی محتوای مرتبط با نابرابری را عهده‌داراست.

زمان

پنجشنبه‌ها ۱۰ - ۱۱:۳۰

موضوع گروه

جستارخوانی

شیوه برگزاری

حضوری

بازگو شبیه پناهگاه امن همه‌ی ماست. هر هفته دور هم جمع می‌شویم و بعد انگار که نیروی محرک لازم را دریافت کرده باشیم شروع می‌کنیم به خواندن و دیدن و شنیدن و حرف زدن، آنقدر که وقت کم می‌آوریم و هنوز تمام نشده منتظریم بازگوی بعدی برسد و ما دوشادوش هم بنشینیم و باز حرف‌هایی بزنیم که انگار فقط در بازگو می‌شود زد.

شکوه افیونی

عضو گروه بازگو

یک روز رایگان مهمون بازگو باش!

یک روز رایگان مهمان گروه بازگو باش!

یک روز رایگان مهمان گروه بازگو باش!

اعضای گروه بازگو

اعضای گروه بازگو

تاریخچه کتاب‌های گروه

نظر به درد دیگران
نظر به درد دیگران
ماجرا فقط این نبود
ماجرا فقط این نبود
همه چیز درباره خانه
همه چیز درباره خانه
مرتضی کیوان
مرتضی کیوان

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

نظر به درد دیگران
نظر به درد دیگران
ماجرا فقط این نبود
ماجرا فقط این نبود
همه چیز درباره خانه
همه چیز درباره خانه
مرتضی کیوان
مرتضی کیوان

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.