گیومه

گفتگوهای عمیق انسانی

در گیومه چه می‌گذرد؟

در گیومه بیش از هر چیزی شکل‌گیری بحث‌هایی عمیق و انسانی مهم است. این گفتگوها گاهی بعد از خواندن یک ناداستان اتفاق می‌افتند و گاهی کتابی در ژانر کودک و نوجوان می‌تواند جرقه‌ای برای بحث کردن باشد. در گیومه سعی می‌کنیم از کتاب به عنوان راهنمایی برای انجام فعالیت‌هایی خلاقانه استفاده کنیم. پس بعضی مواقع سعی می‌کنیم بنویسیم، مسابقه‌ی پیاده‌روی برگزار کنیم و شنیدن موسیقی را تمرین کنیم.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

به جرات آنتوان چخوف را می توان یکی از بزرگترین نویسندگان داستان کوتاه جهان به شمار آورد. اثار او مورد توجه بسیاری از نویسندگان شناخته شده، قرار گرفته است و به باور آنان چخوف، ژانر داستان کوتاه را با توصیفات موجز و امپرسیونیستی خود از زندگی روسی و شرایط انسانی آن، تغییر داد. از داستان های مشخصا موجز ابتدایی او همانند "هانتسمن" و "داستانی خسته کننده" تا مشهور ترین اثرش یعنی "بانو و سگ ملوس" و داستان مورد علاقه ی خود چخوف یعنی "دانش اموز" داستان کوتاه های او از قدرت متعالی هنر برای تکان دادن، اثر گذاری و تغییر خواننده برخوردار است.این مجموعه 49 داستان برگزیده ی این نویسنده را در اختیار خواننده می گذارد تا از رهگذر آن به اصالت سبک و عظمت واقعی او در زمینه داستان کوتاه پی ببرد.

تسهیلگر

مقداری زیست شناسم، اندکی ساز می‌زنم، بخش عمده‌ای از عمرم را معلمی کردم، گاهی گلدوزی و خطاطی می‌کنم و در فواصل بین این کارها کتاب می‌خوانم. دوست دارم روزی قصه‌گو یا قصه‌نویس شوم. خدا را چه دیدی؟ شاید شدم. گوش دادن به آدم‌ها را دوست دارم، اما آنچه که بیشتر مرا شیفته می‌کند گوش دادن به سکوت کسانی است که به دیگران گوش می‌دهند. اتفاقی که در گروه‌های کتاب‌خوانی می‌افتد.

زمان

چهارشنبه‌ها ۱۹ - ۲۰:۳۰

موضوع گروه

عمومی

شیوه برگزاری

حضوری

در گیومه همه چیز ساده‌تر و صادقانه‌تر است. هر چند دانستن فهوا و جان کلام نویسنده برایمان اهمیت دارد، اما با این حال می‌کوشیم از حسی که با خواندن کتاب داشتیم، بیشتر صحبت کنیم. همدلی در فضای گیومه جریان دارد و آن را به جمعی دوستانه بدل می‌کند. انگار که سال‌هاست با آن‌ها آشنا بوده‌ای و می‌توانی بی هیچ گونه نگرانی‌ای، عمیق‌ترین احساسات را برای آن‌ها بازگو کنی.

جواد توکلی

عضو گروه گیومه

یک روز رایگان مهمون گیومه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه گیومه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه گیومه باش!

اعضای گروه گیومه

اعضای گروه گیومه

تاریخچه کتاب‌های گروه

دایی وانیا
دایی وانیا
مسئله مرگ و زندگی
مسئله مرگ و زندگی
جنگل نروژی
جنگل نروژی
دیدار اتفاقی با دوست خیالی
دیدار اتفاقی با دوست خیالی

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

دایی وانیا
دایی وانیا
مسئله مرگ و زندگی
مسئله مرگ و زندگی
جنگل نروژی
جنگل نروژی
دیدار اتفاقی با دوست خیالی
دیدار اتفاقی با دوست خیالی

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.