کندوکاو

در کندوکاو چه می‌گذرد؟

کندوکاو جاییست برای پرسیدن. برای عاشقان سوال که در یک جمع صمیمی و در طول مدت دو ساعت سعی می‌کنند با حرف زدن و بحث کردن جواب سوالات را، هرچند عجیب و دور از ذهن، کشف کنند. برای اینکار گاهی از لنز علوم تجربی به مسائل نگاه می‌کنند، گاهی جامعه‌شناسی، بعضی مواقع اقتصاد و حتی گاهی با لنز اسطوره‌ها! برای همراهی با کندوکاو فقط کافییست کنجکاو باشید و از ندانستن ابایی نداشته باشید.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

ارتباط ما با شهر خیلی شبیه ارتباط ما با آدم‌هاست. شهرها در عین حال که می‌توانند فرح بخش، سخاوتمند و الهام‌بخش باشند، این قابلیت را دارند که خطرناک، بی‌ثبات و ادراک ناپذیر شوند. با کتاب حاضر می‌خواهیم به این ارتباط هدف بخشیم و آن را باور سازیم. هیوگو مک‌دانلد بر این باور است که باید شهر را حس کنی تا آن را دریابی. او نمی‌گوید پهنای پیاده‌رو استاندارد چه‌قدر است، ولی نشان می‌دهد چه‌طور با چشم باز در خیابان قدم بزنید و دربارۀ هر آنچه شهر به شما عرضه می‌کند خوب تأمل کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند در شهر حسی انسانی داشته باشید.

تسهیلگر

علی عاشق مهمونیه. اما از میان مهمونی‌ها، اونی رو دوست داره که در اونها گفتگوی عمیق بین آدم‌ها شکل می‌گیره. ‌‌در مقطع لیسانس در دانشگاه شریف برق و فیزیک خونده و هوش مصنوعی و مکانیک کوانتومی شگفت زده‌ش کرده اما‌ بین مقطع لیسانس و ارشدش به مدت یکسال از خاف در مرز شرقی ایران تا مریوان در مرز غربی و کل نوار ساحلی جنوب رو با کامیون‌ها سفر می‌کنه و خودش می‌گه یکی از بهترین تجربه‌های زندگیش گفتگو با آدم‌هایی بوده که در این سفرها باهاشون دیدار کرده. گروه کندوکاو براش همون مهمونی‌ مورد علاقه‌شه تا به همراه دیگران درباره خودش و جهان کنجکاوی کنه.

زمان

سه‌شنبه‌ها ۱۹:۳۰ - ۲۱

موضوع گروه

ناداستان

شیوه برگزاری

حضوری

به نظرم هر خوندنی، گفتن و شنیدن لازم داره. کندوکاو به من فضای گفت‌وگو برای شنیدن و گفت‌وگو برای فهمیدن رو می‌ده. کندوکاو اونجاییه که اگر ارشمیدس امروز زنده بود، “یافتم، یافتم”گویان می‌اومد پیش بچه‌ها و ذوقِ آموخته‌هاش رو با همه تقسیم می‌کرد.

فاطمه اسدیان

عضو گروه کندوکاو

یک روز رایگان مهمون کندوکاو باش!

یک روز رایگان مهمان گروه کندوکاو باش!

یک روز رایگان مهمان گروه کندوکاو باش!

اعضای گروه کندوکاو

اعضای گروه کندوکاو

تاریخچه کتاب‌های گروه

مصائب زندگی صادقانه
مصائب زندگی صادقانه
ایران بر لبه‌ تیغ
ایران بر لبه‌ تیغ
زندگی پنهان ذهن
زندگی پنهان ذهن
فلسفه تنهایی
فلسفه تنهایی

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

مصائب زندگی صادقانه
مصائب زندگی صادقانه
ایران بر لبه‌ تیغ
ایران بر لبه‌ تیغ
زندگی پنهان ذهن
زندگی پنهان ذهن
فلسفه تنهایی
فلسفه تنهایی

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.