چاووش (حضوری)

کنکاش در تاریخ پرماجرا

در چاووش (حضوری) چه می‌گذرد؟

چاووش گروه تاریخ‌خوانی ازتاست. در چاووش هر ماه به تاریخ یک زمان و مکان سرک می‌کشیم و گاهی اگر خیلی برایمان دلچسب باشد، در یک برهه به خصوص بیشتر چرخ می‌خوریم. مباحث جامعه‌شناسی هم البته در چاووش جایگاه ویژه‌ای بین بحث‌هایمان دارند. در این گروه سعی می‌کنیم تاریخ را فقط از رو نخوانیم، بلکه با آن درگیر شویم و ردپای آن را در زندگی روزمره خود پیدا کنیم.
0 +
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال

کتاب

کتاب صلحی که همه ی صلح ها را بر باد داد، اثری نوشته ی دیوید فرامکین است که اولین بار در سال 1989 منتشر شد. فرامکین در این کتاب آشکار می کند که چگونه و چرا متفقین تصمیم گرفتند جغرافیا و سیاست های خاورمیانه را از نو بسازند، و در کشورهایی چون عراق، اردن، اسرائیل و لبنان تغییراتی عمده را به وجود آورند. این نویسنده با تمرکز بر سال های سرنوشت ساز 1914 تا 1922، زمانی که همه چیز—حتی اتحادی میان ناسیونالیسم عربی و صهیونیسم—ممکن به نظر می رسید، سولاتی را در این باره مطرح می کند که چه اتفاقاتی می توانست به شکلی متفاوت رقم بخورد و پاسخ هایی را ارائه می دهد درباره ی این که چرا اتفاقات به گونه ای که تاریخ نشان می دهد، به وقوع پیوستند. کشمکش کنونی مربوط به سرزمین فلسطین، در این رویدادهای رقم خورده طی 85 سال گذشته ریشه دارند.

تسهیلگر

آذر نیک‌آیین هستم. سال ۵۶ در "نقش رستم" ، چند کیلومتری شیراز متولد شدم. من با خاک، زمین و گندم آشنایی دارم و خيلی جدی معتقدم اساطیر کهن در ما ادامه دارند. شاید به همین دلیل رشته تاریخ رو در دانشگاه شیراز انتخاب کردم. من فکر می‌کنم مهمترین جنبه‌ی هر کاری، نوع ارتباطی هست که ما آدم‌ها با هم یا با محیط‌ اطراف‌مون می‌سازیم. برای همین در هر شغلی، معلم تاریخ و جغرافیا یا تسهیلگر کتابخوانی، من مشتاق آدم‌هام، مشتاق گفتن و شنیدن .

زمان

پنجشنبه‌ها ۱۰ - ۱۱:۳۰

موضوع گروه

تاریخی

شیوه برگزاری

حضوری

در گروه چاووش برای مطالعه، مباحث جامعه‌شناسی و تاریخ در اولویت قرار دارند. تسهیل‌گر آزموده و صمیمی گروه، خانم آذر نیک‌آیین، طبق سنت ازتا، بستر مناسبِ بحث و تبادل نظر در گروه را مهیا ساخته و غنای مطالعات و تجربیات و تنوع آراء اعضا، موجبات پویایی گروه را فراهم می‌آورد. امید است این مجموعه، اسباب فزونی معلومات و وسعت نظر برای تک‌تک اعضا گردد.

زهرا جذبی

عضو گروه چاووش (حضوری)

یک روز رایگان مهمون چاووش (حضوری) باش!

یک روز رایگان مهمان گروه چاووش (حضوری) باش!

یک روز رایگان مهمان گروه چاووش (حضوری) باش!

اعضای گروه چاووش (حضوری)

اعضای گروه چاووش (حضوری)

تاریخچه کتاب‌های گروه

در برابر استبداد
در برابر استبداد
امر روزمره در جامعه پساانقلابی
امر روزمره در جامعه پساانقلابی
ایران، جامعه کوتاه مدت
ایران، جامعه کوتاه‌مدت
جامعه نخبه‌کشی
جامعه‌شناسی نخبه‌کشی

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

در برابر استبداد
در برابر استبداد
امر روزمره در جامعه پساانقلابی
امر روزمره در جامعه پساانقلابی
ایران، جامعه کوتاه مدت
ایران، جامعه کوتاه‌مدت
جامعه نخبه‌کشی
جامعه‌شناسی نخبه‌کشی

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.