چارسوق

در چارسوق چه می‌گذرد؟

هیچ‌کس نیست که در جاده وجود زخم نخورده باشد، اما یکی از عجیب‌ترین نتیجه‌گیری‌ها بعد از نصیب بردن از همه جور بدبختی، این است که شاید هنوز راهی باشد برای سبکدلانه زندگی کردن در میان هجمه تلخی‌ها؛ ما می‌خندیم، خنده‌ای بلند و طولانی درست زمانی که روبه‌روی تمام واقعیت‌های موجود ایستاده‌ایم. ما در چارسوق به سراغ کتاب‌هایی میریم که با طنازی‌های فراوان به سراغ مباحث و موضوعاتی رفته‌اند که شاید در دیگر کتاب‌ها، زمانی که پای این موضوعات به میان آمده، نویسنده دمش را روی کولش گذاشته و فرار کرده‌ است.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

رمان ناطور دشت نوشته‌ی جروم دیوید سلینجر درباره‌‌ی نوجوانی به نام هولدن کالفیلد است که ماجرای اخراج خود از مدرسه را روایت می‌‌کند، اما محتوای اثر به انتقاد از ارزش‌‌های مصرف‌‌گرایی و عوام‌‌فریبی در آمریکای دهه‌‌ی پنجاه میلادی می‌‌پردازد. به دلیل انتقادهای به‌‌روز و دقیق نویسنده، این اثر به‌سرعت توسط خوانندگان، دست به دست شد و توانست به‌عنوان یکی از مظاهر ادبیات کلاسیک در قرن بیستم در محافل مختلف ادبی شناخته شود.

تسهیلگر

من گیسو هستم. از زمانی که یادم میاد شیفته داستان‌ها بودم. شاید تنها چیزی که هیچ وقت در زندگیم اون رو رها نکردم خواندن و شنیدن روایت‌ها باشه. گاهی معلم، گاهی مترجم، گاهی کارشناس مطالعات خاورمیانه و همیشه کنجکاو. کنجکاو برای دیدن و شنیدن و یادگرفتن. از بچگی به سوال دوست داری بزرگ بشی چیکاره شی؟ جواب می‌دادم دوست دارم دنیا رو جای قشنگ‌تری بکنم، من شاید هیچ وقت نتونم ولی باور دارم که داستان‌ها این کار رو می‌کنند.

زمان

چهارشنبه‌ها ۱۸:۴۵ - ۲۰:۱۵

موضوع گروه

کمدی سیاه

شیوه برگزاری

حضوری

برای منی که همیشه بین کتابا زندگی کردم، چارسوق عین به عین همون فضایی بود که همیشه از کلاس درس مدرسه و دانشگاه توقع داشتم، جایی که بشه خوب گوش کرد و یاد گرفت و از کنار هم بودن لذت برد. حالا من چند وقتی هست که عضوی از چارسوق شدم و بین شلوغیای زندگی و درس و دانشگاه، همه هفته رو منتظر چهارشنبه‌هام که خودمو برسونم به فضایی که همیشه آرزوشو داشتم و گذر زمان رو توش احساس نمیکنم.

محدثه حیدری

عضو گروه چارسوق

یک روز رایگان مهمون چارسوق باش!

یک روز رایگان مهمان گروه چارسوق باش!

یک روز رایگان مهمان گروه چارسوق باش!

اعضای گروه چارسوق

اعضای گروه چارسوق

تاریخچه کتاب‌های گروه

ساندویچ ژامبون
ساندویچ ژامبون
عامه‌پسند
عامه‌پسند
بارون درخت‌نشین
بارون درخت‌نشین
باشگاه مشت‌زنی
باشگاه مشت‌زنی

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

ساندویچ ژامبون
ساندویچ ژامبون
عامه‌پسند
عامه‌پسند
بارون درخت‌نشین
بارون درخت‌نشین
باشگاه مشت‌زنی
باشگاه مشت‌زنی

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.