دریچه

جهشی به دریچه‌ی قصه‌ها

در دریچه چه می‌گذرد؟

دریچه با معلم‌های مدرسه صبا شکل گرفت در دوره کرونا. بعدها عضوهایی از بیرون مدرسه هم گرفت. حالا یک سوم‌گروهش از ایرانیان کشورهای دیگرند. دریچه‌ای‌ها حدود یک سال همراه خواندن می‌نوشتند و نوشته‌های بسیاری تولید شد. گرم و صمیمی و شوخ و شنگ و همراه.
0 +
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال

کتاب

آنتون چخوف که به شکلی گسترده به عنوان بزرگترین نویسنده‌ی داستان‌های کوتاه در نظر گرفته می‌شود، با داستان‌های موجز و پراحساس خود درباره‌ی زندگی و اوضاع‌واحوال مردم روسیه، ژانر داستان کوتاه را به شکلی قابل توجه تغییر داد. کتاب بیست داستان کوتاه، مجموعه‌ای ارزشمند از این نویسنده‌ی بزرگ است که با داستان‌هایی به‌یادماندنی و تأثیرگذار، نشان‌دهنده‌ی قدرت والای هنر در شگفت‌زده کردن و تغییر دادن مخاطبین است. نثر چخوف، ضرب‌آهنگ و نوای منحصر‌به‌فردی دارد و مخاطب را در دنیای بعضاً تاریک و به شدت قابل‌باور داستان غرق می‌کند.

تسهیلگر

فریبا اقدامی هستم. ادبیات فارسی خوانده‌ام و در ادبیات کشورهای دیگر پیوسته غوطه می‌خورم. خواندن شعر و روایت و تماشای آدم‌ها وقت گفتگو برایم مثل آب و هوا و خوراک ضروری ست. تلاش می‌کنم آدم‌ها و مدرسه‌های بیشتری بخوانند و بنویسند. از سروکله‌زدن با مسئله استقبال می‌کنم.

زمان

دوشنبه‌ها ۲۱:۱۵ - ۲۲:۱۵

موضوع گروه

عمومی

شیوه برگزاری

آنلاین

نمی توانم به همه بگویم که چقدر خوشحالم دریچه رو به آسمان کنار من بود و دریچه رو به زمین کنار دیگران. نمی‌توانیم بگوییم چقدر خوشحالیم از اینکه دریچه چشم‌هایش را آماده رفتن می‌دیدیم و بدرقه‌اش را به تنهایی انجام دادیم. آدم‌هایی که اهل دریچه نباشند نمی‌فهمند که دریچه ها آنی باز و بسته می شوند فقط باید در زمان مناسب کنار دریچه مناسب بود. القصه، این هم جهشی دریچه‌ای بود به درون ما که بیرون جهید.

پروانه وثوقیان

عضو گروه دریچه

یک روز رایگان مهمون دریچه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه دریچه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه دریچه باش!

اعضای گروه دریچه

اعضای گروه دریچه

تاریخچه کتاب‌های گروه

در برابر استبداد
در برابر استبداد
ماه غمگین ماه سرخ
ماه غمگین ماه سرخ
سهراب‌کشی
سهراب‌کشی
ریش آبی
ریش آبی

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

در برابر استبداد
در برابر استبداد
ماه غمگین ماه سرخ
ماه غمگین ماه سرخ
سهراب‌کشی
سهراب‌کشی
ریش آبی
ریش آبی

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.