دریا

در دریا چه می‌گذرد؟

دریا گروه نوجوانان ازتا ست‌ که از تیرماه ۱۳۹۷ آغاز به کار کرده و تا امروز نسلی از آن عبور کرده و به گروه‌های دیگر پیوسته. دریا با نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال کتاب می‌خواند و گرم و پر گفتگو ست.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

تاد اندرسون و دوستانش در آکادمی ولتون به سختی می‌توانند باور کنند که زندگی چقدر می‌تواند با چیزی که تا به امروز تجربه کرده‌اند متفاوت باشد، زیرا استاد انگلیسی جدیدشان، جان کیتینگ پرزرق‌وبرق و خوش‌سخن، آن‌ها را به چالش کشیده تا زندگی خود را تغییر دهند! در دبیرستان ولتون دانش‌آموزان مجبور به رعایت قوانین بسیار خشک و سختگیرانه‌ای هستند و اساسنامه‌ی‌ مدرسه بر چهار شعار استوار است: سنت، افتخار، انضباط و سرافرازی. اما پسران داستان، با الهام از کیتینگ، انجمن شاعران مرده را احیا می‌کنند، یک باشگاه مخفی که در آن، فارغ از محدودیت‌ها و انتظارات مدرسه و والدین، اجازه می‌دهند که شور و شوق‌هایشان در آن جاری شود و لذت‌های جدیدی را تجربه کنند. انجمن شاعران مرده نام یک گردهمایی است که در زمان تحصیل خود کیتینگ پنهانی بر پا می‌شد و دختران و پسران جوان، مخفیانه در یک غار دور هم جمع می‌شدند و شعرهای مورد علاقه‌ی خود و یا اشعاری را که خودشان سروده بودند، می‌خواندند.

تسهیلگر

در بهار سال ۷۰ به دنیا آمدم. کودکی‌ام در میان کتاب‌ها گذشت. این دو را -کودکی و کتاب‌ها- را آنقدر دوست دارم که تاحالا نتوانسته‌ام از آن‌ها دل بکنم. پس از اینکه کارشناسی ارشد را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی به پایان رساندم، به سراغ ادبیات کودک و نوجوان رفتم. ازتا نقطه تلاقی تمام علائق من است. از تمام دریاهای جهان نیز تسهیلگری گروه "دریا" نصیبم شده که بهترین دریای جهان است. "دریا" مخصوص نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله‌ی ازتاست. در آن به ژانرهای مختلف ادبیات داستانی سرک می‌کشیم و از یکدیگر می‌آموزیم.

زمان

پنجشنبه‌ها ۱۵ - ۱۶:۳۰

موضوع گروه

۱۴ تا ۱۸ سال

شیوه برگزاری

حضوری

دریا می‌تونم بگم پرجنب‌وجوش‌ترین و بازیگوش‌ترین گروه ازتاست. در کنار این بازیگوشی شاید یکی از آموزنده‌ترین و یابنده‌ترین گروه‌هاست چرا که از لحاظ سنی به هم نزدیکیم و تجربیات تقریبا مشابه‌ای رو کسب کردیم اما با دیدگاه‌های کاملا متفاوت. وقتی قراره درباره موضوعی از کتاب گفت‌و‌گو کنیم سازگاری و تناقض‌های افکار بچه‌ها روی کار میاد اما در نهایت به نتیجه معقولی می‌رسیم.

مانی الیاسی

عضو گروه دریا

یک روز رایگان مهمون دریا باش!

یک روز رایگان مهمان گروه دریا باش!

یک روز رایگان مهمان گروه دریا باش!

اعضای گروه دریا

اعضای گروه دریا

تاریخچه کتاب‌های گروه

داس مرگ
داس مرگ
ناتور دشت
ناتور دشت
کشتن مرغ مینا
کشتن مرغ مینا
کتاب گورستان
کتاب گورستان

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

داس مرگ
داس مرگ
ناتور دشت
ناتور دشت
کشتن مرغ مینا
کشتن مرغ مینا
کتاب گورستان
کتاب گورستان

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.