افرا

در افرا چه می‌گذرد؟

افرا با اعضای قدیمی گروه نهال شکل گرفت، با کسانی که در طول چند سال از اردیبهشت ۱۳۹۶ همراه ازتا بوده‌اند. افرا لبریز از پرسش است و ابهام و بحث‌های داغ و کتاب‌دوست‌های خوش‌انرژی.
0 +
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال

کتاب

کتاب عدالتْ تفکربرانگیز و عاقلانه است و به طور قانع‌کننده‌ای به سؤالات سخت زندگی مدنی ما پاسخ می‌دهد. درواقع کتاب عدالت ما را با مفاهیمی مواجه می‌کند که اغلب ناشناخته در زیر درگیری‌های ما پنهان شده‌اند. ازدواج، خودکشی با کمک پزشک، سقط جنین، خدمات ملی، محدودیت‌های اخلاقی بازارها و... مسائلی هستند که سندل عدالت را درخصوص آن‌ها مطرح می‌کند و پرسش‌های بزرگ فلسفهٔ سیاسی را به دردسرسازترین مسائل روز مرتبط می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه درک دقیق‌تری از فلسفه می‌تواند به ما کمک کند تا سیاست، اخلاق و اعتقادات خود را نیز درک کنیم و انسان‌های بهتری بشویم.

تسهیلگر

فریبا اقدامی هستم. ادبیات فارسی خوانده‌ام و در ادبیات کشورهای دیگر پیوسته غوطه می‌خورم. خواندن شعر و روایت و تماشای آدم‌ها وقت گفتگو برایم مثل آب و هوا و خوراک ضروری ست. تلاش می‌کنم آدم‌ها و مدرسه‌های بیشتری بخوانند و بنویسند. از سروکله‌زدن با مسئله استقبال می‌کنم.

زمان

پنجشنبه‌ها ۱۴:۱۵ - ۱۵:۴۵

موضوع گروه

عمومی

شیوه برگزاری

حضوری

برای من افرا درنگی بود که خودم را نظاره کنم و به صورت آشکار زوایای مختلف آن‌چیزی که در من در جریان بود را ببینم، بشنوم و درباره‌اش فکر کنم. من عاشق درنگ‌های کوچک زندگی هستم و افرا این امکان را به من داد.

مهسا عابدینی

عضو گروه افرا

یک روز رایگان مهمون افرا باش!

یک روز رایگان مهمان گروه افرا باش!

یک روز رایگان مهمان گروه افرا باش!

اعضای گروه افرا

اعضای گروه افرا

تاریخچه کتاب‌های گروه

مسئله‌ی اسپینوزا
مسئله‌ی اسپینوزا
حسرت
حسرت
نیمه تاریک ماه
نیمه تاریک ماه

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

مسئله‌ی اسپینوزا
مسئله‌ی اسپینوزا
حسرت
حسرت
نیمه تاریک ماه
نیمه تاریک ماه

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.