آینه

در آینه چه می‌گذرد؟

همانطور که ویرجینیا وولف می‌گوید: «تصویر درون آینه نیروی حیات را برمی‌انگیزد». ما در گروه آینه جمع شده‌ایم تا انعکاسی حقیقی‌ از خود را از دل ادبیات و از میان خطوط پنهان میان سطرها پیدا کنیم. بیشتر از نویسندگان زن می‌خوانیم تا روایت همیشگی و مسلط را بشکنیم و صداهایی پرتعدادتر و خودهایی متکثرتر را در خواندن‌ها و گفتن‌های جمعی‌مان تجربه کنیم.
میانگین سنی
0 +
تعداد کتاب
0 +
ماه فعالیت
0 +
عضو فعال
0 +

کتاب

کتاب ترغیب، رمانی نوشته ی جین آستین است که نخستین بار در سال 1817 منتشر شد. «آن الیوت»، یکی از جذاب ترین قهرمان های زن داستان های آستین است. «آن»، زمانی با خوبی و خوشی نامزد افسر نیروی دریایی، «فردریک ونتورث» بود اما یکی از دوستانش او را مجاب کرد که رابطه اش با «فردریک»، ارزش متعهد ماندن را ندارد و «آن» نیز به همین خاطر، با عجله و شتابزده، نامزدی اش با «فردریک» را به هم زد. این جدایی، احساسی عمیق و ماندگار از پشیمانی را در «آن» به وجود می آورد. مدتی بعد و زمانی که «ونتورث» در قامت کاپیتانی ثروتمند و موفق از سفری دریایی بازمی گردد، درمی یابد که خانواده ی «آن» در وضعیت اقتصادی بغرنجی قرار دارند. تمام تنش و فراز و فرودهای رمان ترغیب، حول محور یک سوال می چرخد: آیا «آن» و «فردریک» دوباره به عشق خود باز خواهند گشت؟

تسهیلگر

من زرین جوادی هستم. سال ۱۳۶۸ به دنیا آمدم. اولین جوابم برای سوالی که همه یک وقتی از خودمان می‌پرسیم، که چه دوست داریم و می‌خواهیم چه کنیم، هنر و ادبیات بود. نقاشی خواندم و سینما و گرافیک، اما از جاهایی میان راه دیدم همه‌چیز به جنسیتم متصل است، و آنوقت جوابم به سوال می‌خواهم چه کنم تغییر کرد؛ مسالة جنسیت و جامعه آمد جلوی صف ایستاد. چند سالی است ترجمه می‌کنم، می‌نویسم، و تلاش می‌کنم یاد بگیرم و یاد بدهم.

زمان

سه‌شنبه‌ها ۱۸ - ۱۹:۳۰

موضوع گروه

عمومی

شیوه برگزاری

حضوری

گروه‌های مختلفی از ازتا را آمده‌ام و تسهیلگرانش را می‌شناسم. اسم زرین جوادی را شنیده بودم، و جلسهٔ اول «آینه» یک چیز توجه مرا جلب کرد: آن بحث‌هایی که اختلاف نظر سرشان زیاد است، یا می‌توانند بستری برای ایجاد اختلاف فراهم کنند، درست و به زیبایی آن‌ها را تسهیل می‌کرد. و من می‌خواستم تسهیلگری را در روابط خودم از او بیاموزم.

کیانا دیهیم

عضو گروه آینه

یک روز رایگان مهمون آینه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه آینه باش!

یک روز رایگان مهمان گروه آینه باش!

اعضای گروه آینه

اعضای گروه آینه

تاریخچه کتاب‌های گروه

فرزند پنجم
فرزند پنجم
جایی دیگر
جایی دیگر
وانهاده
وانهاده
عاشق
عاشق

تاریخچه
کتاب‌های گــــــــروه

فرزند پنجم
فرزند پنجم
جایی دیگر
جایی دیگر
وانهاده
وانهاده
عاشق
عاشق

برای مشاوره یا ثبت‌نام ما اینجا هستیم

سدجاد

من سدجادم، معمولا اصرار دارم یه «د» به وسط اسمم اضافه کنم؛ چون اینجوری به خودم نزدیک‌تره. دانشگاه رو نصفه ول کردم، یه داستان‌فروشی به اسم ریدتودریم دارم و نون شبم رو از مارکتینگ در میارم.از دیدن چیزها همون شکلی که هستن خوشم میاد. حفره‌ها و تیرگی آدم‌ها من رو به خودشون بیشتر از زیبایی‌هاشون جذب می‌کنن.در نهایت آدم تو دو سه خط نوشته جا نمی‌شه.